„PRO2SHOTS” Fotograf Ślubny Pracujący dwoma aparatami

Czy fotografowanie dwoma lustrzankami lub obecnie częściej już bezlusterkowcami ma sens, czy dla młodej pary niesie za sobą jakieś korzyści, jeżeli tak to jakie, a może jeden aparat wystarczy i można nim wykonać równie dobrze piękny fotoreportaż ślubny? Postaramy się przekazać kilka ważnych faktów na ten temat, co pozwoli Wam łatwiej wybrać fotografa ślubnego, mając na uwadze to, jak pracuje.

Szelki, czy pasek na szyję

Aby praca na dwa aparaty miała w ogóle sens warto, aby fotograf wyposażył się w przygotowane specjalne do tego celu szelki, dzięki którym każdy z aparatów wisi pod inną ręką i są dostępne na wyciągnięcie ręki zawsze, wtedy gdy tego wymaga sytuacja, moment, gdy dzieje się coś ciekawego, jakaś ulotna chwila, którą warto szybko uchwycić. Widząc fotografa, który pracuje na dwa aparaty zawieszona na szyi możną łatwo stwierdzić, że nie robi tego zbyt często, ponieważ każdy fotograf przyzna, że dwa korpusy zwłaszcza lustrzanek z dobrymi obiektywami potrafią swoje ważyć a długa praca z takim ciężarkiem na karku raczej nikomu nie wyjdzie na zdrowie, nie mówiąc o komforcie pracy, plątanina zwykłych pasków niekoniecznie ułatwi szybki dostęp do sprzętu.

Jeszcze więcej bardziej różnorodnych zdjęć dzięki dodatkowym możliwościom

Rewelacją jak fotograf będzie korzystał z dwóch aparatów, jednak kluczowe będzie to, jakie będzie miał założone obiektywy na każdym z nich. Aby miało to sens my zakładamy na jeden aparat jasny obiektyw stałoogniskowy a na drugi aparat zakładamy obiektyw szerokokątny do ujęć w szerszym planie.

Pierwszy z nich to obiektyw portretowy, dzięki któremu będziemy fotografować zbliżenia-portrety nawet, wtedy gdy będzie ciemniej, ponieważ jasny obiektyw pozwoli fotografować również tam gdzie tego światła brakuje. Dzięki takiemu obiektywowi uzyskamy też ładny bokeh, czyli rozmycie tła, które umożliwiają jasne obiektywy

Drugi aparat z obiektywem szerokokątnym zazwyczaj zmiennoogniskowym pozwala sfotografować tak, aby pokazać daną scenę w odległej perspektywie, pokazując ten sam motyw jednak w zupełnie innym spojrzeniu, bardziej szeroko, pokazując niejako cały plan.

Dopiero po połączeniu obu typów ujęć otrzymamy pełnowartościowy reportaż ślubny a największe korzyści osiągniecie głównie Wy jako ślubna para młoda.

A może jeden aparat z zoomem

Ktoś powie że są przecież obiektywy zmiennoogniskowe z zoomem dzięki któremu można wykonać i zbliżenie i ujęcia szerokokątne, tak takie obiektywy nie zawsze mają najlepszą jakość odwzorowania, i są przede wszystkim ciemniejsze w efekcie mniej światła wpadnie na matrycę aparatu a wiec utrudniają pracę czy wręcz uniemożliwiają wykonanie wartościowych ujęć tam gdzie jest ciemniej co często spotykamy w wielu kościołach czy mniej doświetlonych salach weselnych.

Podwójny Backup

Dwa korpusy aparatu dostępne od razu to też większe bezpieczeństwo, na wypadek jakiegokolwiek problemu z aparatem, kartami pamięci czy bateriami. Dobry fotograf ślubny doceni takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy kiedyś już miał problemy ze sprzętem który zawiódł go w ważnym momencie fotografowania, mając dwa aparaty pod ręką nawet, wtedy gdy jeden z nich nas zawiedzie mamy drugi, którym możemy kontynuować swoją pracę bez utraty cennych chwil i ujęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *